ETEM Logo
Закрити
5.5.2017

СКЛАДНІ ФАСАДИ ПОТРЕБУЮТЬ ОНОВЛЕНИХ МЕТОДІВ І ПІДХОДІВ

Більше

Інтерв'ю з Венетою Новаковой, R&D директором (ETEM Group)

/Джерело: Часопис "Градът"/

Пані Новакова, ми будемо обговорювати навісні фасади, як післямову минулої конференції з фасадного інжинірингу, що була організовано компанією ЕТЕМ, наступна черга якої чекає на нас у 2017 році?

Основний акцент минулої конференції, було зроблено на складностях, що виникають при роботі над навісними фасадами та необхідності використання нових підходів, свіжих знань, а також спеціального програмного забезпечення. Параметричне проектування було у центрі уваги всіх доповідачей. Конференція означила напрямок наших майбутніх семінарів і концепцію зовнішнього вигляду стенду ЕТЕМ на виставці BAU у Мюнхені, що відбулася у цьому році. Позитивні відгуки та листи з подякою надали нам впевненості що це вірний шлях і інформація у цьому питанні є дійсно актуальною.

Конференція швидко перетворилася з корпоративної події в цільову зустріч спеціалістів цієї галузі. До того ж, чим більше бажаючих прийняти участь у конференції, тим більше наша відповідальність в справі вибору доповідачей та змісту майбутніх конференцій.

Як би Ви оцінили ступінь обізнаності професійних та інвестиційних співтовариств по відношенню до конструкцій фасадів?

Ми спостерігаємо значний прогрес. Вочевидь наші зусилля та зусилля наших колег приносять свої плоди. Все більше інвесторів бажають мати окремий проект на фасадну систему. Без сумніву, вони прийшли до висновку, що відсутність такого проекту у поєднанні з можливими помилками у виборі матеріалів та методів їх кріплення призводить до виникнення значних незапланованих витрат. Подальшим розвитком, відносно нової у Болгарії, дисципліни з фасадного інжинірингу стало заснування Асоціації фасадного інжинірингу, основною метою якої, по-перше, є об'єднання експертів галузі, допомога профільним компаніям та захист їх інтересів. По-друге, асоціація прагне до підвищення кваліфікації працівників галузі, та, по-третє, це включення фасадного інжинірингу в якості обов'язкової частини інвестиційного проекту, та сприяння подальшому розвитку системи технічного регулювання.

Асоціації фасадного інжинірингу буде працювати у співпраці з науковими та навчальними закладами, підприємствами, урядовими та неурядовими установами.

Яку вигоду слід очікувати мешканцям від залучення додаткових функціональних можливостей фасадних конструкцій?

Остання тенденція полягає у покращенні добробуту людини (well-being концепція) за рахунок підвищення спокою, затишку, комфортного перебування вдома і на роботі. Концепція "well-being" припускає досягнення фізіологічного комфорту через підвищення рівня життя у всіх можливих аспектах: духовному, соціальному, здоров'ю тощо.

Інтеграція різних функціональних можливостей фасадної оболонки будівель значно покращує рівень комфорту мешканців за рахунок моніторингу та підтримки оптимальних рівнів температури, акустичних умов, інсоляції тощо.

Який взаємозв'язок є між конструктивними елементами будівлі та її фасадної оболонки? Яким чином можливо реалізувати комплексний підхід?

Інновації у фасадобудуванні передбачають зміщення акцентів на фасадні системи яким притаманні функції захисту від сонячного випромінювання, пасивної та примусової вентиляції, систем охолодження та опалення, використання поновлювальних джерел енергії тощо.

Несучий каркас будівлі має дуже важливе значення для фасадів, оскільки саме він є основою для розташування та кріплення фасадних систем. Однак, їх взаємозв'язок не обмежується лише цім. Фасадні та несучі конструкції разом, а також простір між ними мають визначальне значення для належного функціонування всієї будівлі, відокремлюючи зовнішнє середовище від внутрішнього простору, розподіляючи останній на окремі поверхи та приміщення. Від їхньою сумісної роботи залежать комфорт акустичного середовища та можливість розповсюдження вогню і диму при пожежах.

Найважче в застосуванні комплексного підходу – необхідність глибоких знань всіх матеріалів, процесів та технологій, розуміння їх взаємодії у контексті конкретної будівлі.

Як би Ви могли оцінити ступінь впровадження параметричного моделювання у Болгарії?

Як вже згадувалося, ми врахували останні тенденції архітектурного моделювання. ЕТЕМ, сумісно з компанією ELVAL COLOUR (виробник композитного матеріалу etalbond®), підтримало міжнародний семінар Intelligent Tectonics V1.0 з параметричного проектування та моделювання (організатор DesignMorphine).

Увага на семінарі була зосереджена на практичному використанні розрахункових методів у проектуванні стосовно до реальних архітектурних проектів. Було розглянуто різні аспекти параметричного моделювання починаючи від початкової стадії проектування до планування, виробництва та монтажу.

В рамках семінару відбувся конкурс, в ході якого учасникам було запропоновано спільно створити виставковий стенд ETEM та Elval Color, використовуючи методи параметричного моделювання. Саме проект переможець було покладено в основу стенда ETEM та Elval Color на цьогорічної виставці BAU у м. Мюнхен. Робота над стендом забезпечила студентам та архітекторам можливість продемонструвати своє "параметричне мислення" за допомогою сучасних цифрових технологій моделювання та проектування.

Коли виставковий стенд ЕТЕМ набув реальних обрисів, ми розпочали з архітектурним бюро проект над новим параметричним фасадом з алюмінієвих композитних панелей "etalbond" і ця праця принесла неймовірне задоволення для нашої команди.

Отримавши гарні відгуки про зовнішній вигляд нашого стенду ми маємо можливість стверджувати, що загальносвітова тенденція параметричного дизайну повільно, но впевнено затверджується і в нашої країні.

Що би Ви могли сказати о розвитку системи освіти у Болгарії стосовно фасадобудівництва з точки зору наявності такої дисципліни, зацікавленості в ній, доступності отримання?

Будучи викладачем з фасадного інжинірингу я безумовно бачу прогрес освітянської системи по відношенню до цієї дисципліни. Піонером в цьому стала Вища школа будівництва "Любен Каравелов" у Софії, де відкрито дисципліну "Фасадний інжиніринг" в межах магістерської програми "Технологія і організація будівництва". Більш того, ми з нетерпінням очікуємо в наступному році відкриття цілої магістерської програми "Фасадний інжиніринг".

Крім того, в цьому році в Університеті архітектури, будівництва і геодезії в Софії була відкрита ще одна дисципліна з фасадного інжинірингу в межах магістерської програми "Енергоефективність у будівництві".

Дивись ще новини

Other News

6.10.2017

БЛІЦ-ІНТЕРВ'Ю З ТОРСТЕНОМ ХЕЛЬБІГОМ (THORSTEN HELBIG), ПАРТНЕРОМ КОМПАНІЇ KNIPPERS ADVANCED ENGINEERING

Захоплююче спостерігати за ходом робіт від перших ескізів до креслень і моделей, які стають все більш досконалими, а потім до виробництва і, нарешті, побачити, як проект втілюється у життя.
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
4.7.2017

БЛІЦІНТЕРВ'Ю: КАС ОСТЕРХЕЙС

КАС ОСТЕРХЕЙС (KAS OOSTERHUIS), Co-founder ONL_Oostehuis Lenard Studio
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
11.4.2017

БЛІЦІНТЕРВ'Ю: АБДУЛМАДЖІД КАРАНУХ

Бліцінтерв'ю для ЕТЕМ Абдулмаджіда Карануха, директора департаменту Фасадів та Інновацій, Ramboll Group, Близький Схід
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
5.4.2017

ETEM БОЛГАРІЯ: ІСТОРІЯ УСПІХУ

Тільки найкраще є прийнятним для компанії, яка проектує, виробляє і експортує алюмінієві профілі в усьому світі - від Нью-Йорка до Сінгапуру...
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ