ETEM Logo
ETEM Logo
Закрити
15.5.2018

ГОДИННИКОВА ВЕЖА ДОЛМАБАХЧЕ

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ

Немає сумніву, що сусідня Туреччина – прекрасна країна з численними історичними, культурними та архітектурними пам'ятками. Місця, які варто відвідати, незліченні, але серед обов'язкових зупинок у вашій програмі повинен бути Стамбул, де знаходиться палацовий комплекс Долмабахче (Dolmabahce) – символ колишньої влади Османської імперії.

Годинникова вежа палацу Долмабахче є однією з найбільш унікальних пам'яток столиці Туреччини Стамбула. Розташована в сучасному турецькому кварталі Бешикташ (Besiktas), вежа була зведена наприкінці 19 століття під час правління султана Абдул-Хаміда II (Abdul-Hamid II).

Будівництво триває 5 років (1890-1895), а ідея побудови символічної споруди належить турецькому архітектору вірменського походження Саркісу Балаяну (Sarkis Balayan), який був улюбленим придворним архітектором султана Абдул-Хаміда II.

Цікава історична деталь полягає в тому, що спочатку будівництво вежі за наказом султана спровокувало різку реакцію серед громадськості. Годинник на вежі бив щогодини як церковний дзвін, що непокоїло громадян. Однак незабаром про пишність вежі стало відомо по всій імперії, що призвело до зміни громадської думки.

Чудовий фасад годинникової вежі Долмабахче – яскравий приклад архітектурного стилю нео-Бароко. Завдяки цьому башта значно відрізняється від решти міста, побудованого в типовому стилі архітектури Османської імперії.

Вона має прямокутну форму та складається з 4-х поверхів загальною висотою 27 метрів. Сходова клітина, що має 94 сходинки, веде нагору. Кожен з поверхів вежі Долмабахче відрізняється за розміром, оформленням та архітектурою.

Вежа прикрашена вишуканими колонами, балюстрадами (парапетними) та численними рельєфними деталями та композиціями. По всьому периметру будівлі розкидані вигнуті та прямокутні вікна з фронтонами, витончена форма яких милує око. Серед найбільш чудових особливостей будівлі – каліграфічні символи султана Абдул-Хаміда II, зображені по обидві сторони вежі.

Годинник вежі Долмабахче був виготовлений у Франції та установлений майстром Йоханом Майєром (Johan Meyer). Цікавий той факт, що Майєр насправді є одним з перших годинникарів, який працював на всесвітньо відомий бренд Пола Гарнье (Paul Garnier).

У 1979 р. башта була перебудована, і в цей час деякі деталі годинника були замінені електронними.

На сьогоднішній день годинникова вежа Долмабахче є однією з найпопулярніших архітектурних пам'яток Туреччини, яка щорічно привертає увагу тисяч туристів у Стамбулі.

 

Дивись ще новини

Інші новини

19.6.2018

5 найбільш вражаючих планетаріїв у світі

5 найбільш вражаючих планетаріїв у світі
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
30.5.2018

Пітер Лік і найдорожчі фотографії у світі

Австралійський фотограф Пітер Лік (Peter Lick) справді в захваті від себе.
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
27.4.2018

АЛЮМІНІЙ – ДРУГИЙ НАЙБІЛЬШ ШИРОКО ВИКОРИСТОВУВАНИЙ МЕТАЛ У СВІТІ

АЛЮМІНІЙ – ДРУГИЙ НАЙБІЛЬШ ШИРОКО ВИКОРИСТОВУВАНИЙ МЕТАЛ У СВІТІ ЧОГО ВИ МОГЛИ НЕ ЗНАТИ З ЦЬОГО ПРИВОДУ
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
6.10.2017

БЛІЦ-ІНТЕРВ'Ю З ТОРСТЕНОМ ХЕЛЬБІГОМ (THORSTEN HELBIG), ПАРТНЕРОМ КОМПАНІЇ KNIPPERS ADVANCED ENGINEERING

Захоплююче спостерігати за ходом робіт від перших ескізів до креслень і моделей, які стають все більш досконалими, а потім до виробництва і, нарешті, побачити, як проект втілюється у життя.
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ