ETEM Logo
Закрити
4.7.2017

БЛІЦІНТЕРВ'Ю: КАС ОСТЕРХЕЙС

Більше

ЕТЕМ: Чому Ви вирішили стати інженером-архітектором?

К.О.: Мій батько-архітектор не заохочував мене до вивчення архітектури, замість цього він вважав, що майбутнє за біологією. Можливо саме це зводило мене стати архітектором, який дуже цікавиться проектуванням за правилами, що ґрунтуються на природознавчих науках (фізиці). В останній час вагомий внесок зробив голландський фізик Ерік Ферлінде, який стверджує, що знайшов новий теоретичний базис для Всесвіту. Його теорія заснована на інформаційному обміні, немає частинок, атомів, кварків, є тільки складні динамічні інформаційні утворення. Я був дуже цім схвильований, тому що ця теорія дуже резонує з цим, що мене глибоко цікавить при розробці власних конструкцій.

ЕТЕМ: Який проект був для Вас найскладнішим та чому?

К.О.: Найбільш складним стало заснування дослідницької групи Hyperbody у 2000 році. Я представив абсолютно новий погляд на архітектурні системи, які повинні бути динамічними у часі. Запропонований мною проект "Trans-Ports" – гнучка, програмована структура, що змінює форму в режимі реального часу. На жаль, я ще не маю можливості реалізувати цю концепцію у великому масштабі. Моя місія не виконана перш ніж я не досягну цієї мети. Після iWeb і A2 Cockpit, котрі вже є революційним рішенням у проектуванні, Trans-Ports 3.0 буде означати справжню революцію в архітектурі, що програмується в режимі реального часу.

ЕТЕМ: Які сучасні тенденції в фасадній архітектурі?

К.О.: Для мене фасади не являються чимось окремим від будівлі загалом. Внутрішня структура будівлі та її зовнішня оболонка мають розвиватись як цілісна узгоджена система. Я не впевнений чи є саме це такою тенденцією, але безперечно потрібно, щоб вона стала сучасним трендом. Інакше всі наші зусилля закінчяться тільки черговою зміною зовнішнього вигляду вікон.

ЕТЕМ: Як би Ви могли охарактеризувати свій власний стиль?

К.О.: Мій власний стиль найкраще можна представити у вигляді сил, що діють водночас зсередини та зовні. Він заснований на глибокої емпатії всіх взаємозв'язаних конструктивних елементів, та має величезний потенціал для подальшого розвитку. Між тим, така динамічна роїподібна система компонентів сама є об'єктом для зовнішніх факторів, які є "повідними колесами" незліченних можливих конфігурацій.

ETEM: Внаслідок можливих кліматичних змін багато людей оцінюють майбутнє нашої планети дуже песимістично. Якою Ви бачите міську забудову майбутнього?

K.O.: Розуміння і контроль внутрішніх і зовнішніх сил дозволять нам по справжньому оцінити природу та зберегти її натуральну красу. Немає нічого більш природного, ніж різноманітність та складність адаптивних систем, які, в свою чергу, є частиною інших складних адаптивних систем. Міське будівництво майбутнього повинне визнати такий стан речей і зрозуміти взаємовідносини між всіма гравцями, людьми і речами, що складають місто.

ETEM: В останні десятиліття ми стали свідками стрімкого технічного прогресу та появи нових будівельних матеріалів. Існують лі в наш час такі специфічні форми, які поки неможливо побудувати з використанням сучасних технологій?

K.O.: Ми не будуємо форми. Я рішуче виступає проти ідеї, що проектування слід починати зі складної форми. Для мене складність базується на простих правилах. Моя робота ґрунтується на певних правилах, алгоритмах, обміну інформацією і, перш за все, це відкритий процес, який спрямовано на досягнення можливих дивовижних результатів. Наш шлях – це стоп мистецтва та архітектури на цифровій платформі. Я рішуче виступаю проти архітекторів, які тільки представляють свої фантазії, але не знають як їх втілити. Я називаю це явище "позицією розпещеного дитини-архітектора". Таке відношення є дуже шкідливим для архітектури, тому що подібні аутсайдери вважають, що ми рухаємося в одному напрямку, хоча, насправді, ми знаходимось на майже протилежних кінцях спектру.

ETEM: Що би Ви могли порадити молодим архітекторам?

K.O.: Працюйте розвиваючи фундаментальне вміння, думайте, як підприємець, а не консультант. Думайте і дійти як творець.

ЕТЕМ: Що очікувати від Вас в найближчому майбутньому?

K.O.: Напевно я спроектую та побудую найпрямішу будівлю у світі, яка, в той же час, буде повністю параметричною та динамічною, схожою за своєю поведінкою на мультимодальний трансформатор.

Дивись ще новини

Other News

6.10.2017

БЛІЦ-ІНТЕРВ'Ю З ТОРСТЕНОМ ХЕЛЬБІГОМ (THORSTEN HELBIG), ПАРТНЕРОМ КОМПАНІЇ KNIPPERS ADVANCED ENGINEERING

Захоплююче спостерігати за ходом робіт від перших ескізів до креслень і моделей, які стають все більш досконалими, а потім до виробництва і, нарешті, побачити, як проект втілюється у життя.
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
5.5.2017

СКЛАДНІ ФАСАДИ ПОТРЕБУЮТЬ ОНОВЛЕНИХ МЕТОДІВ І ПІДХОДІВ

Пані Новакова, ми будемо обговорювати навісні фасади, як післямову минулої конференції з фасадного інжинірингу, що була організовано компанією ЕТЕМ, наступна черга якої чекає на нас у 2017 році?
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
11.4.2017

БЛІЦІНТЕРВ'Ю: АБДУЛМАДЖІД КАРАНУХ

Бліцінтерв'ю для ЕТЕМ Абдулмаджіда Карануха, директора департаменту Фасадів та Інновацій, Ramboll Group, Близький Схід
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
5.4.2017

ETEM БОЛГАРІЯ: ІСТОРІЯ УСПІХУ

Тільки найкраще є прийнятним для компанії, яка проектує, виробляє і експортує алюмінієві профілі в усьому світі - від Нью-Йорка до Сінгапуру...
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ