ETEM Logo
Закрити
11.4.2017

БЛІЦІНТЕРВ'Ю: АБДУЛМАДЖІД КАРАНУХ

Більше

ЕТЕМ: Що вплинуло на Ваше рішення стати інженером-архітектором?

А.К.: Я завжди мав пристрасть до форм, кольорів та складу різноманітних речей. Ще будучі дитиною я часто робив олівцем ескізи об'єктів, що створювала моя власна уява, а фізичне моделювання допомогло мені відобразити ці видіння більш виразно. Тому я гадаю, що рішення стати інженером-архітектором стало для мене досі природним.

ЕТЕМ: Які сучасні тенденції у зовнішньому вигляді фасадів будівель?

А.К.: На сучасному етапі розвитку галузь все частіше проявляє інтерес до все більш незвичних інноваційних та екологічних рішень. Також існує великий інтерес до інтеграції у фасади будівель біологічних та адаптивних систем на відміну від традиційних статичних рішень.

ЕТЕМ: Як би Ви могли охарактеризувати свій власний стиль?

А.К.: Скоріше можливо говорити не о власному стилі, а о власному підході. Я є учнем навколишнього середовища, яке пропонує безліч уроків і блискучих прикладів краси, функціональності, стійкості та адаптивності. Само природа надає мені натхнення, та є відправною точкою при роботі над власними проектами. Тобто моїм підходом є уважне, чуйне та адаптивне вирішення будь яких дизайнерських, інженерних або будівельних завдань.

ЕТЕМ: Маючі на увазі майбутнє нашої планети внаслідок можливих кліматичних змін багато людей мають дуже песимістичні очікування. Якою Ви бачите міську забудову майбутнього?

А.К.: Кліматичні зміни мають природну циклічність через яку наша планета постійно проходить. Мене більш турбує вкрай безвідповідальне знищення навколишнього середовища, яке ми чинимо самі внаслідок різноманітних зловживань та надмірного споживання природних ресурсів. Збезлісіння через масову вирубку дерев, забруднення повітря і водоймищ токсичними речовинами та радіоактивними викидами є більш терміновими питаннями, які вже зараз постають перед нами. Тем більш, що жодне з них не з'явилося внаслідок кліматичних змін, но в свою чергу може до них привести. Таким чином нам необхідно глобальне переосмислення як містобудівельної політиці в цілому (макрорівень), так і вимог до окремих будівель (мікрорівень) таким чином, щоб ми мали можливість уникнути марнотратства: скоротити кількість будівельних матеріалів, що зараз використовується, відмовиться від рішень, які призводять до нераціонального споживання природних ресурсів та сприяють виділенню токсичних хімічних речовин, що забруднюють навколишнє середовище.

ЕТЕМ: В останні десятиліття ми стали свідками стрімкого технічного прогресу та появи нових будівельних матеріалів. Існують лі в наш час такі специфічні форми, які поки неможливо побудувати з використанням сучасних технологій?

А.К.: Кожна епоха завжди має свої обмеження, тому що нові винаходи та рішення з'являються внаслідок нових ідей та підходів.

ЕТЕМ: Який проект був для вас найскладнішим та чому?

А.К.: Башти Аль Бахар є одним з найбільш складних проектів, який я проектував, внаслідок його надзвичайно складного характеру і умов.

ЕТЕМ: Що би Ви могли порадити молодим архітекторам?

А.К.: Архітектура вимагає від кожного, хто нею займається, гарних творчих здібностей, високої зосередженості, свідомості і сумлінності. Будівлі, що Ви будете проектувати та будувати, у кінцевому підсумку будуть мати безпосередній вплив на їх мешканців та все інше, що їх оточує, на ціли десятиліття. Тому, на відміну від стереотипного егоцентричного і дуже суб'єктивного ставлення, яке притаманне багатьом архітекторам, архітектура – це велика відповідальність, яка вимагає багато стриманості та міркувань.

ЕТЕМ: Що очікувати від Вас в найближчому майбутньому?

А.К.: Світ переживає серйозні геополітичні та економічні зміни, які безпосередньо впливають на будівельну галузь. Моя роль як консультанта з питань архітектури стає більш схожою на роль майстра бойових мистецтв: знаходитись в потрібному місці в потрібний час, готуючись до наступного кроку для того, щоб мати можливість прийняти найкраще з можливих рішень. Таким чином, в найближчому майбутньому моя роль буде полягати в пристосуванні до зміни парадигми, яку в наш час відчуває промисловість.

Дивись ще новини

Other News

6.10.2017

БЛІЦ-ІНТЕРВ'Ю З ТОРСТЕНОМ ХЕЛЬБІГОМ (THORSTEN HELBIG), ПАРТНЕРОМ КОМПАНІЇ KNIPPERS ADVANCED ENGINEERING

Захоплююче спостерігати за ходом робіт від перших ескізів до креслень і моделей, які стають все більш досконалими, а потім до виробництва і, нарешті, побачити, як проект втілюється у життя.
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
4.7.2017

БЛІЦІНТЕРВ'Ю: КАС ОСТЕРХЕЙС

КАС ОСТЕРХЕЙС (KAS OOSTERHUIS), Co-founder ONL_Oostehuis Lenard Studio
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
5.5.2017

СКЛАДНІ ФАСАДИ ПОТРЕБУЮТЬ ОНОВЛЕНИХ МЕТОДІВ І ПІДХОДІВ

Пані Новакова, ми будемо обговорювати навісні фасади, як післямову минулої конференції з фасадного інжинірингу, що була організовано компанією ЕТЕМ, наступна черга якої чекає на нас у 2017 році?
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ
5.4.2017

ETEM БОЛГАРІЯ: ІСТОРІЯ УСПІХУ

Тільки найкраще є прийнятним для компанії, яка проектує, виробляє і експортує алюмінієві профілі в усьому світі - від Нью-Йорка до Сінгапуру...
ПОБАЧИТИ БІЛЬШЕ